Zaproszenia ślubne – czym się kierować przy ich wyborze

Zaproszenia ślubne to jedne z najważniejszych elementów, o które musi zadbać każda Para Młoda. Obok ciekawego designu powinny charakteryzować się spójnością z charakterem ślubu i wesela. Nie bez znaczenia pozostaje także ich jakość wraz z odpowiednio dobranym tekstem. Sprawdźmy, na co zwrócić uwagę, zanim zaczniemy wręczać zaproszenia ślubne. 

  1. Zaproszenia ślubne – dlaczego są tak ważne?
  2. Rodzaje zaproszeń ślubnych
  3. Personalizowane zaproszenia ślubne – dlaczego warto na nie stawiać?
  4. Jak zamówić zaproszenia ślubne?

Zaproszenia ślubne – dlaczego są tak ważne?

Zamówienie zaproszeń ślubnych nie powinniśmy pozostawiać na tak zwaną ostatnią chwilę. Niektórzy bagatelizują zaproszenia ślubne, a to ogromny błąd. Są one poniekąd taką wizytówką Pary Młodej – wprowadzają gości w charakter ceremonii, a następnie przyjęcia weselnego. Rola dodatków ma ogromne znaczenie na drodze do dobrego odbioru i zachęcenia do wzięcia udziału w wydarzeniu, towarzyszeniu w tym jakże ważnym, o ile nie najważniejszym dniu w życiu przyszłych małżonków. 

Bez względu na to, czy stawiamy na eleganckie zaproszenia ślubne czy też oryginalne zaproszenia ślubne musimy pamiętać o tym, że obok spersonalizowanego charakteru, powinny wyróżniać się wysoką jakością. Dokładnie sprawdzajmy takie materiały jak papeteria ślubna i dokładnie dobierajmy ją do pozostałych weselnych dodatków. 

Na rynku mamy do wyboru różne wersje zaproszeń – od tych bardzo klasycznych, po nonszalanckie, jak i bardzo oryginalne. Pary stawiają często na wykonane ze szkła tudzież drewna. W każdym przypadku mianownik powinien być jeden: bardzo dobra jakość wykonania w duecie z klasą tekstu, który się w nich znajdzie.

Ślubna tablica stołów od Amelia-Wedding.pl

Rodzaje zaproszeń ślubnych 

Wyjątkowe zaproszenia ślubne to takie, które stanowią zapowiedź wielkiego wydarzenia, jakim jest ślub i przyjęcie weselne. Wybór zaproszeń ślubnych jest ogromny, a to, na jakie postawimy powinien przede wszystkim tym, jak naszym zdaniem powinno wyglądasz wymarzone zaproszenie ślubne. Całe szczęście mamy do wyboru różne wersje zaproszeń, stąd też warto jest wcześniej pomyśleć o jej wyborze. To zdecydowanie ułatwi zadanie. Często możliwość zamówienia zaproszenia ślubnego musi pozostać kwestią na którą trzeba będzie nieco poczekać, stąd też tak jak wspomnieliśmy, trzeba się uzbroić w cierpliwość na ich oczekiwanie (chodzi o czas realizacji). 

Wśród wielu kolekcji zaproszeń możemy wybierać miedzy innymi wśród modeli wykonanych ręcznie. Są one bardzo zróżnicowane. Można wybierać na przykład pośród zaproszeń ślubnych wykonanych na szkle, albo też wśród klasycznych rozwiązań jakimi są zaproszenia na papeterii. Może być ona złocona, albo ozdobiona motywami kwiatowymi. To idealne rozwiązanie zwłaszcza dla par, które organizują ceremonię w stylu boho.

Personalizowane zaproszenia ślubne – dlaczego warto na nie stawiać?

Ceremonia zaślubin – niezależnie od tego, czy mowa o ślubie kościelnym, czy też cywilnym – wymaga odpowiedniej oprawy. Każda uroczystość jest na swój sposób wyjątkowa, dlatego też warto podkreślić jej charakter. Jak to zrobić? Świetnym rozwiązaniem są personalizowane zaproszenia ślubne, dzięki którym każda Para Młoda może przygotować je według własnego uznania.

Wybór zaproszeń ślubnych wbrew pozorom nie może być dziełem przypadku. Należy pamiętać o tym, że ich stylistyka powinna w pełni korespondować z motywem przewodnim imprezy. Tylko z pozoru jest to kawałek papieru, który z czasem może stracić swoją datę ważności. Nic bardziej mylnego – personalizacja zawartości zaproszenia oraz jego designu sprawia, że będzie ono pamiątką nie tylko dla Pary Młodej, ale także dla każdego gościa weselnego.

Możliwość zaprojektowania zaproszeń na ślub na podstawie swojej koncepcji to bardzo prosty sposób na to, aby wyróżniały się z tłumu. Co powinno się w nim znaleźć? Oprócz tak podstawowych informacji jak np. imię i nazwisko gościa, miejsce i data ceremonii oraz to, co chcemy otrzymać w prezencie, powinniśmy również zamieścić oryginalny wstęp czy też wiersz. Może to być też ulubiony cytat z piosenki bądź książki.

Ciasteczka jako podziękowania dla gości od Amelia-Wedding.pl

Jak zamówić zaproszenia ślubne

Najnowsze trendy czy ponadczasowy design? Przed takim dylematem staje wiele Par Młodych planujących swoją ceremonię i zastanawiających się nad tym, jaką podjąć decyzję w kwestii dodatków ślubnych. Personalizacja zaproszeń ślubnych również w wielu przypadkach znajduje się na liście spraw do załatwienia, jednak cały proces nie jest tak skomplikowany, jak to na początku może wyglądać.

W wielu przypadkach mamy do czynienia z podobnie wyglądającym procesem zamówienia. W pierwszej kolejności należy podać ich ilość i uzupełnić treść. Następnie grafik wykonuje projekt na podstawie naszych wskazówek, po którego akceptacji zaproszenia na ślub zostaną wydrukowane i wysłane. Jeśli mamy zastrzeżenia do projektu, możemy je zgłosić – firmy często oferują taką możliwość. Później pozostaje nam tylko przesłać dane wszystkich gości i organizacja ślubu od razu staje się przyjemniejsza.

Zawieszki na butelki na alkohol od Amelia-Wedding.pl

Zamówienie zaproszeń ślubnych to wyjątkowy moment dla każdej Pary Młodej. Nie warto zostawiać tego na ostatnią chwilę – im wcześniej wybierzemy wymarzone zaproszenia dla najbliższych, tym mamy większą pewność, że spełnią nasze oczekiwania. Warto pamiętać o tym, że staną się piękną pamiątką tego jakże szczególnego dnia. Każdy detal ma ogromne znaczenie. Warto stawiać na sprawdzone firmy, aby mieć pewność, że zaproszenia będą charakteryzowały się wysoką jakością i dojdą na czas. Mowa o takich jak m.in. https://amelia-wedding.pl/zaproszenia-slubne/

 

Artykuł sponsorowany

0 komentarzy do “Zaproszenia ślubne – czym się kierować przy ich wyborze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *